Prace KS

KS: Prośba do Organizatorów

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do Organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich Zawodów Regionalnych i Towarzyskich.
Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT trzyosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ.
Na stronie internetowej naszego Związku w niedługim czasie ukaże się lista sędziów z terenu śląska, z której będziecie Państwo mogli korzystać.
Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

Propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 stycznia 2017 r.


<

KS: Prośba do Sędziów

Kolegium Sędziów wraz z Zarządem ŚZJ podjęło decyzję o utworzeniu listy sędziów chcących sędziować na zawodach w naszym okręgu i udostępnienia jej Organizatorom zawodów. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby osoby zainteresowane umieszczeniem ich na liście skontaktowały się z Kolegium Sędziów.

 

Informacje należy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.KS: Skład Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego

Janik Elżbieta – przewodnicząca, Tel: 505557578, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- kursy i szkolenia dla sędziów
- sprawozdania delegatów WZJ z zawodów
- sprawozdanie roczne z działalności KS
 

Biżek Magdalena – wiceprzewodnicząca, Tel: 606180981, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- awanse sędziów
- obsady sędziowskie
- konsultacje i doskonalenie systemu obsługi komputerowej zawodów
 

Zawalska –Furtak Katarzyna – sekretarz, Tel: 502637278, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- protokołowanie posiedzeń Kolegium
- zatwierdzanie propozycji
- sprawdzanie wyników zawodów
KS: Informacja dla zawodników i sędziów

 

Kolegium Sędziów ŚZJ przypomina, że zgodnie z Uchwałą PZJ z dnia 20.12.2013 uczestnictwo przez osoby oficjalne i zawodników licencjonowanych w zawodach nieautoryzowanych. tzn takich, które nie są wpisane do kalendarza imprez WZJ jest zagrożone karą 6 miesięcy zawieszenia.


KS: Obsady sędziowskie 2014

Kolegium Sędziów przedstawia obsady osób oficjalnych na zawodach w 2014 roku na terenie Śląskiego Związku Jeździeckiego.
Sędziowie, którzy są wymienieni w obsadach i zainteresowani sędziowaniem proszeni są o jak najszybsze dokonanie opłat licencyjnych.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


KS: Kursy i szkolenia w powożeniu

Po wielu latach Polska znowu organizuje kursy i seminaria FEI w dyscyplinie powożenia.
W Poznaniu na terenie Hipodromu Wola, w dniach 25-27.03 odbędzie się kurs  na FEI level 1 dla osób , które chcą zdobyć pierwsze szlify międzynarodowe jako sędziowie, delegaci techniczni i gospodarze toru.

 

Prowadzić ten kurs będą Marek Zaleski POL ( sędzia level 4, TD level 4 i CD level 3), Mark Wentein BEL ( sędzia level 4, TD level 3) oraz  Christian Iseli AUT  (CD level 4). 


W dniach 25-26.03 odbywać się będzie Kurs ( z level 2 na 3 ) i seminarium odświeżające dla gospodarzy toru, dyrektorem kursu będzie Christian Iseli Aut (CD level 4). 


W dniach 27-28.03 odbywać się będzie Kurs ( z level 2 na 3 ) i seminarium odświeżające dla delegatów technicznych, dyrektorem kursu będzie Marek Zaleski POL (level 4).  


W dniach 27-28.03 odbywać się będzie Kurs (na level 1 oraz promocyjny  z level 1 na 2 ) i seminarium odświeżające dla stewardów w dyscyplinie powożenie , dyrektorem kursu będzie Jan Devaere BEL ( Honorowy Steward FEI w powożeniu level 3), asystentem dyrektora będzie Jan Posłuszny POL (level 2).
W dniach 29-30.03 odbywać się będzie Kurs ( z level 2 na 3) i seminarium odświeżające dla sędziów, dyrektorem kursu będzie Mark Wentein BEL (level 4 ).
 
Nowością tych kursów i seminariów będzie udział wszystkich dyrektorów w wykładach na wszystkich kursach i seminariach.
Szczegółowe informacje i arkusze zgłoszeń można znaleźć na stronie FEI http://www.fei.org/fei/your-role/officials/driving/education-calendar

 

Termin zgłoszeń poprzez PZJ upływa 20 lutego 2014r.


KS: Kurs sędziowski - B

Kolegium Sędziów ŚlZJ informuje, że ze względu na małą ilość zgłoszeń seminarium licencyjne w dyscyplinie skoki oraz kurs podstawowy nie odbędą się.

 

 


 

KS: Seminarium licencyjne w ujeżdżeniu

Kolegium Sędziów ŚlZJ organizuje Seminarium Licencyjne A dla wszystkich sędziów chcących odnowić swoje licencje w ujeżdżeniu.
Prowadzący: Wojciech Markowski.

Termin seminarium: 1 lutego 2014 r., godz. 10.00 -18.00

Miejsce: Ośrodek Jeździecki w Zbrosławicach, ul. Wyzwolenia 28

Odpłatność za szkolenie 170 zł. Koszt jest uzależniony od ilości uczestników.

Zgłoszenia na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń do 24 stycznia.
Osoby zgłoszone otrzymają materiały szkoleniowe.

 


KS: Kursy sędziowskie

Kolegium Sędziów w porozumieniu z Zarządem ŚlZJ planuje zorganizowanie kursu podstawowego w dyscyplinie skoki oraz seminarium licencyjnego w tej dyscyplinie. Kursy odbędą się w Zbrosławicach, termin: koniec stycznia – początek lutego, koszt jest uzależniony od liczby uczestników.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 20 stycznia 2014.

 

Kolegium Sędziów informuje również, że planowana jest organizacja odwołanego seminarium licencyjnego w ujeżdżeniu. Dokładne szczegóły zostaną podane po utworzeniu grupy. Planowany termin – luty.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenia.

 


KS: Licencje sędziowskie w 2014r.

Zgodnie z decyzją Zarządu PZJ licencja sędziowska od roku 2014 wydawana jest na 2 lata kalendarzowe.
Opłata wynosi 200zł.
W załączeniu nowy wzór wniosku o nadanie licencji osoby oficjalnej obowiązujący w 2014 roku.

Przewodnicząca KS Śl.Z.J
Magdalena Biżek

 


KS: Zmiana terminu seminarium

Kolegium Sędziów ŚlZJ informuje, że w związku z planowanymi zmianami w przepisach w dyscyplinie ujeżdżenie seminarium licencyjne, które miało się odbyć 1 grudnia 2013 zostaje przeniesione na początek przyszłego roku.
Dokładny termin zostanie podany po nowym roku.


KS: Seminarium licencyjne w ujeżdżeniu

Zarząd oraz Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zapraszają na seminarium licencyjne w dyscyplinie ujeżdżenie, które odbędzie się 1 grudnia 2013r w Ośrodku Jeździeckim „Cwał” w Truskolasach. Szkolenie będzie prowadzone przez pana Wojciecha Markowskiego.


Opłata za kurs około 100 zł, koszt może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników.
Cena nie obejmuje opłaty licencyjnej.


W kursie mogą brać udział sędziowie dyscypliny WKKW – zaliczając część ujeżdżeniową . Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie prosimy o zgłoszenia u dyrektora kursu do dnia 24.11.2013.

Katarzyna Suchan,  tel.600730690   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KS: Seminarium licencyjne w skokach

Zarząd i Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zapraszają na:  seminarium licencyjne w dyscyplinie skoki, które odbędzie się 24 listopada 2013r w siedzibie ŚlZJ w Rybniku Stodołach, ul. Stalowa.

 

Opłata za kurs: około 100 zł (nie obejmuje opłaty licencyjnej), koszt może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników.

Wyżywienie we własnym zakresie.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie prosimy o zgłoszenia u dyrektora kursu do dnia 20.11 2013r. jest to niezbędne w celu rezerwacji sali wykładowej.

 

Magdalena Biżek tel.  606180981 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
KS: Obsady osób oficjalnych

Kolegium sędziów przedstawia obsady osób oficjalnych na zawodach w 2013 roku na terenie Śląskiego Związku Jeździeckiego. Plik dostępny jest również przy kalendarzu zawodów.

 


KS: Informacje dla sędziów ŚZJ

wtorek, 26 marca 2013

Kolegium Sędziów przypomina, że na funkcjach sędziowskich mogą być obsadzane wyłącznie osoby, które posiadają aktualna licencję sędziego PZJ.
Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniu sędziów w dniu 23.03.2013 sędziowie, którzy nie wykupią licencji w terminie do 10 kwietnia br. nie będą ujęci w kalendarzu obsad sędziowskich na rok 2013r. (art.19 Przepisów o sędziach)

Sędziów wnioskujących o nadanie licencji na rok 2013 prosimy o przesłanie Wniosku o nadanie licencji osób oficjalnych wraz z potwierdzeniem wpłaty 100zł (pocztą na adres PZJ lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 
Rachunek bankowy PZJ: Bank Millenium S.A. Nr: 37 1160 2202 0000 0000 4078 8638

 


KS: Zaproszenie na spotkanie

wtorek, 19 luty 2013

Kolegium Sędziów w porozumieniu z Zarządem Śląskiego Związku Jeździeckiego serdecznie zaprasza na spotkanie sędziów przed rozpoczynającym się sezonem 2013.

Spotkanie odbędzie się w dniu 23 marca 2013 w malowniczo położonym dworku Zofii Kossak w Górkach Wielkich. Początek spotkania o godz. 10.00.

W PROGRAMIE:

  1. Informacje po spotkaniu Przewodniczących KS w PZJ.
  2. Zmiany w przepisach.
  3. Obsady sędziowskie na rok 2013.
  4. Sprawy różne.

Po omówieniu punktów programu odbędzie się szkolenie prowadzone przez z p. Zbigniewa Seibta Komisarza Generalnego PZJ na temat pracy sędziego podczas pełnienia obowiązków komisarza na rozprężalni (mile widziane pytania do prowadzącego).

Koszt to ok. 20 zł (uzależniony od ilości uczestników).

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Przewodniczącą KS Magdaleną Biżek tel. 606180981, e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 marca 2013 roku.

Prosimy również o kontakt osoby chętne do uczestnictwa w kursie licencyjnym.
Osoby zainteresowane przeszeregowaniem proszone są o zabranie dokumentacji.

Kolegium Sędziów ŚlZJ


KS: kurs dla komisarzy - reining

W załączniku zaproszenie na kurs dla komisarzy w dyscyplinie reining. Osoby zainteresowane kursem na komisarza proszę o przesłanie wypełnionego formularza do Komisarza Generalnego PZJ na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin składania formularza 15.02.2013.

Warunkiem podstawowym skierowania zainteresowanej osoby na kurs jestbiegła znajomość języka angielskiego oraz posiadanie licencji sędziegow dyscyplinie reining. 

 

Zbigniew SeibtKomisarz Generalny PZJ


KS: czeskie i słowackie dokumenty

W związku z rozpoczynającym się sezonem i faktem goszczenia na zawodach rozgrywanych na terenie ŚZJ jeźdźców z Czech i Słowacji pragniemy przypomnieć, że PZJ ma z Narodowymi Federacjami tych krajów podpisaną umowę. Zawodnicy z Czech i Słowacji mogą startować u nas bez zgody Narodowych Federacji, na podstawie dokumentów swoich krajów. Wzory dokumentów poniżej.


 


 

 

KS: Sędziowski kurs licencyjny

Kolegium Sędziów w porozumieniu z Zarządem Śląskiego Związku Jeździeckiego ma w planie zorganizowanie kursu licencyjnego w dyscyplinie skoków oraz spotkania doszkalającego przed rozpoczynającym się sezonem 2013. Spotkania odbędą się w malowniczo położonym dworku Zofii Kossak w Górkach Wielkich w marcu 2013 roku.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Przewodniczącą KS Magdaleną Biżek tel. 606180981, e - mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22 lutego 2013 roku.Kolegium Sędziów ŚZJ

 

 

 KS: Formularz RAS

środa, 06, luty 2013

 

Kolegium Sędziów ŚZJ przypomina sędziom o nadsyłaniu formularza RAS - sprawozdania dotyczącego pełnionych funkcji osób oficjalnych na zawodach jeździeckich w 2012 roku.
Sprawozdania należy nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28 lutego 2013r.

 


 


KS: Licencja sędziego PZJ rok 2013

Przypominamy, iż z końcem roku 2012 tracą ważność Licencje sędziowskie. Sędziów wnioskujących o nadanie licencji na rok 2013 prosimy o przesłanie Wniosku o nadanie licencji osób oficjalnych wraz z Potwierdzeniem wpłaty 100zł.

 

Informujemy, że licencje sędziowskie będą widoczne na stronie internetowej www.pzj.pl, a legitymacje przesyłane jedynie w przypadku otrzymania uprawnień sędziego w danej dyscyplinie po raz pierwszy oraz w przypadku awansu (zmiany klasy).

<p>Kolegium Sędziów przypomina, że na funkcjach sędziowskich mogą być obsadzane wyłącznie osoby, które posiadają aktualna licencję sędziego PZJ.<br />Zgodnie z ustaleniami podjętymi na spotkaniu sędziów w dniu 23.03.2013 sędziowie, którzy nie wykupią licencji w terminie do 10 kwietnia br. nie będą ujęci w kalendarzu obsad sędziowskich na rok 2013r. (art.19 Przepisów o sędziach)<br /><br />Sędziów wnioskujących o nadanie licencji na rok 2013 prosimy o przesłanie <a target="_blank" href="/images/pliki/wniosek_o_nadanie_licencji_osoby_oficjalne_2013.doc">Wniosku o nadanie licencji osób oficjalnych</a> wraz z potwierdzeniem wpłaty 100zł (pocztą na adres PZJ lub mailowo na adres <a href="mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.</a>).<br />&nbsp;<br />Rachunek bankowy PZJ: Bank Millenium S.A. Nr: 37 1160 2202 0000 0000 4078 8638</p>